Вітаю Вас, Гість
Головна » 2020 » Квітень » 10 » Збереження лісу – наша спільна відповідальність, – Андрій Заблоцький
15:03
Збереження лісу – наша спільна відповідальність, – Андрій Заблоцький

 

Лісові пожежі – лихо, яке останніми тижнями наносить нашій землі значних втрат. На сьогодні підприємствами лісової галузі вже ліквідовано 613 лісових пожеж, якими знищені або пошкоджені лісові насадження на площі понад 1100 га, що втричі більше за показники відповідного періоду минулого року. Про це повідомив Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький.

Він також зазначив, що зросла кількість пожеж із великою площею загоряння. Так наприклад, на Житомирщині локалізовано 13 великих пожеж, які виникли протягом 37 квітня, орієнтовною площею майже 1,7 тис. га. У локалізації пожеж задіяно більше 200 чоловік особового складу ДСНС, які борються з вогнем спільно з понад 1000 працівників державної лісової охорони.

За словами Андрія Заблоцького, досвід останніх днів показав – зусиль, які ми докладаємо для локалізації та гасіння пожеж замало. Для ефективного гасіння пожеж та їх запобігання, необхідна модернізація державної лісової охорони, збільшення штату та оновлення технічних засобів і техніки.

«Тому, мною, як Головою Державного агентства лісових ресурсів України, ініційоване звернення до Кабінету Міністрів України з проханням надати допомогу лісовому господарству України у важкий час і зберегти ліси задля майбутніх поколінь», зазначив він.

Саме зараз на час пожежонебезпечного періоду, який, до речі, почався 1 квітня, пропонуємо за умови настання найвищого класу пожежної небезпеки заборонити відвідування лісів і в’їзд до них автомобільного транспорту та інших механізмів за винятком тих, що використовуються для потреб лісового господарства.

«Розуміємо, що зараз усі сили спрямовані на боротьбу з коронавірусом. Однак просимо ініціювати внесення змін до Державного бюджету щодо відновлення фінансування для здійснення протипожежних заходів, охорони лісів від пожеж та оперативного гасіння лісових пожеж», написав Голова Держлісагентства.

Також необхідно звернутися до органів місцевого самоврядування з пропозицією передбачити виділення у 2020 та наступних роках коштів з обласних фондів охорони навколишнього природного середовища на проведення першочергових протипожежних заходів та придбання протипожежного обладнання, як це здійснюється у Полтавській та Дніпропетровській областях.

«Всі зацікавлені органи влади та місцевого самоврядування мають на належному рівні організувати здійснення постійного спостереження за лісовими масивами з пожежно-спостережних пунктів, проводити патрулювання лісових масивів у періоди високої і надзвичайної пожежної небезпеки, забезпечити належне функціонування протипожежних підрозділів; здійснити комплекс заходів щодо протипожежного облаштування лісів та підвищення їх пожежостійкості; забезпечити негайне оповіщення місцевих органів виконавчої влади та міських і районних гарнізонів ДСНС про пожежі в лісах, які досягли або можуть набути порогових значень рівнів надзвичайних ситуацій; активізувати через ЗМІ роз’яснювальну роботу з населенням про дотримання вимог пожежної безпеки в лісах та відповідальність за їх порушення», наголосив Андрій Заблоцький.

Держлісагентство підтримує ініціативи Уряду та народних депутатів щодо підвищення відповідальності за підпал сухостою та лісу

 

Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький висловив підтримку вкрай необхідним ініціативам Уряду та народних депутатів стосовно підвищення відповідальності за підпал сухостою та лісу.

«На передовій боротьби з вогнем зараз стоять лісівники та рятувальники. Ризикуючи своїм життям, не зважаючи на карантинні заходи, вони щодня самовіддано гасять пожежі. У деяких областях працівники державної лісової охорони працюють без вихідних вдень і вночі. Одним словом, наші лісівники зараз рятують наше з вами майбутнє! І, крім того, мають виконувати й інші лісогосподарські завдання», наголосив він, подякувавши працівникам державної лісової охорони та рятувальникам ДСНС за роботу.

За словами Голови Держлісагентства, гасити пожежі доводиться не лише у підвідомчих лісах, а й на прилеглих до лісу територіях. «І хоча ці території не відносяться до лісів, наші лісівники виїжджають на їх гасіння, щоб займання сухостою з сільгоспземель і самосівів не переходили на лісові ділянки. Часто доводиться не допускати поширення пожеж із території інших лісокористувачів. Хоча кожен лісокористувач має сам забезпечувати охорону від пожеж. Тому, багатократне підвищення відповідальності дуже необхідне», підкреслив Андрій Заблоцький.

Також він висловив застереження стосовно деяких пропозицій, які останніми днями обговорюються у мережі. Зокрема, автоматичне покладання відповідальності за пожежі на балансоутримувача території або на орган місцевого самоврядування.

«Якщо про це говорити у місті чи селі або з фермером, то це може мати місце. Однак, ліси, відповідно до Лісового кодексу, вільні для відвідування. І покладати відповідальність на лісгосп за те, що хтось у лісі розвів багаття чи кинув недопалок, м’яко кажучи неправильно. Адже тоді виходитиме, що лісівники гаситимуть лісові пожежі, а потім ще й відповідатимуть за них штрафами. Тому до цієї ініціативи потрібно підійти виважено та фахово», звернув увагу Голова Держлісагентства.

 

Переглядів: 80 | Додав: logger