Вітаю Вас, Гість

ЛІСОГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

        З метою поліпшення якісного складу лісів, їх оздоровлення, посилення захисних властивостей, лісогосподарськими підприємствами (постійними лісокористувачами) проводяться лісогосподарські заходи (рубки догляду за лісом, санітарні рубки, лісовідновні рубки в деревостанах, що втрачають захисні, водоохоронні та інші корисні властивості, рубки, пов’язані з реконструкцією малоцінних молодняків і похідних деревостанів тощо).

Рубки формування і оздоровлення лісів проводяться способами, що не викликають ерозії ґрунтів, пошкодження дерев, які залишаються для подальшого росту, виключають можливість негативного впливу на стан лісів та водоймищ, забезпечують поступове відтворення і формування лісів, близьких до природних, постійне підтримання стійкості деревостанів.

ЮНИЦЬКЕ ЛІСНИЦТВО

Вся територія Юницького лісництва ДП “Луганське АЛНДС”, площею 1065,0 га, належать до земель природно-заповідного фонду України і оголошена ботанічним заказником загальнодержавного значення “Юницький” (Постанова Ради Міністрів УРСР від 28.10.74 №500, Указом Президента України “Про території та об’єкти природно-заповідного фонду загальнодержавного значення” від 12.09.2005 №1238/2005).

Крім того заказник входить до складу Регіонального ландшафтного парку “Біловодський”, створеного рішенням Луганської обласної ради від 25.12.2001 №20/20.

Згідно Положення про регіональний ландшафтний парк “Біловодський” (Затверджено наказом Департаменту екології та природних ресурсів Луганської ОДА від 16.10.2019 №47), у відповідності Санітарних правил в лісах України та Закону України “Про природно-заповідний фонд” (зі змінами 2016-2021 років), на території Заказника забороняється проведення всіх видів рубок формування і оздоровлення лісів, вирубування дуплястих, сухостійних, фаутних дерев та ліквідація захаращеності.

Проведення рубок догляду (освітлення, прочищення, прорідження) та інших заходів з формування і оздоровлення лісів, здійснюється в межах затверджених планів та на підставі рішень науково-технічних рад установ природно-заповідного фонду згідно з лімітом на використання природних ресурсів на підставі дозволів.

ОХОРОНА ТА ЗАХИСТ ЛІСУ

ЗАХИСТ ЛІСУ ВІД ШКІДНИКІВ І ХВОРОБ

Одним із важливих напрямків лісогосподарської діяльності є захист лісів від шкідників та хвороб. Заходи з попередження розвитку небезпечних хвороб та масового розмноження потенційних шкідників лісу забезпечують охорону та покращення якісного складу лісових ресурсів.

Переважна більшість шкідників лісу відноситься до класу комах, у меншій мірі шкодять деякі види кліщів і хребетних тварин. Залежно від характеру живлення шкідники лісу підрозділяються на хвоє- і листогризучих (первинних), пошкоджуючи здорові деревні рослини; стовбурових (вторинних), що пошкоджують вже ослаблені дерева; кореневих, або ґрунтових; шкідників плодів і насіння.

Захист лісів здійснюється з урахуванням їхніх природних особливостей, цільового призначення і являє собою систему заходів, спрямовану на підвищення стійкості лісів,  зниження втрат в лісовому господарстві від шкідників і хвороб лісу, інших шкідливих впливів природного і антропогенного характеру.

Станом на 01.01.2021 року в соснових насадженнях підприємства існує осередок хвоєгризучого шкідника Соснової совки (Panolis flammea), на загальній площі 23,2 га. 

Щорічно підприємством проводяться профілактичні наземні біологічні заходи боротьби зі шкідниками лісу шляхом розвішування шпаківень (гнізд) для птахів. Крім того лісовою охороною самостійно, та з залученням представників державного спеціалізованого лісозахисного підприємства "Харківлісозахист", проводяться обстеження стану насаджень. 

У другому кварталі 2021 року лісовою охороною Юницького лісництва було проведено планове обстеження насаджень, під час якого було виявлено всихання насаджень Сосни звичайноїна площі 17,5 га (Повідомлення). Для проведення досконалого лісопатологічного обстеження та встановлення причин всихання, було запрошено спеціаліста Харківлісозахист. На результатами обстеження складено Акт лісопатологічного обстеження.