Вітаю Вас, Гість
Головна » 2020 » Вересень » 28 » Дослідження щодо удосконалення режимів і способів вирощування садивного матеріалу сосни звичайної та дуба звичайного із закритою кореневою
10:12
Дослідження щодо удосконалення режимів і способів вирощування садивного матеріалу сосни звичайної та дуба звичайного із закритою кореневою

У вересні м. н. с. О. М. Даниленко (ДП «Харківська ЛНДС») та с. н. с. М. Г. Румянцев (лабораторія лісових культур та агролісомеліорації УкрНДІЛГА) на тепличному комплексі Південного лісництва провели обліки біометричних показників (висота, діаметр) сіянців сосни звичайної (Pinus sylvestris L.) та дуба звичайного (Quercus robur L.) із закритою кореневою системою (ЗКС), вирощених на відкритому полігоні із різними варіантами підживлення сіянців для інтенсифікації їхнього росту.

Навесні поточного року було закладено в короби на вирощування 6 тис. контейнерів із сосною звичайною та 7,5 тис. – із дубом звичайним.

Дослідження проведено з метою удосконалення режимів і способів вирощування садивного матеріалу сосни та дуба із ЗКС і вивчення їх ефективності.

Підживлення сіянців упродовж вегетаційного періоду проводили на варіантах дослідів як вже випробуваними раніше препаратами («Нітроамофоска», «Агролайф», «Аміачна селітра»), так і новими («Мегафол», «Партнер», «Радіфарм»). На всіх варіантах, де застосовувалися нові препарати для інтенсифікації росту сіянців, виявлено суттєве їх переважання за біометричними показниками над сіянцями на варіанті контролю (без підживлення). Так, різниця за висотою в сіянців дуба становить від 39 до 56 % в залежності від варіанту, а за діаметром – 5–16 %.

Проведені дослідження є складовою частиною науково-дослідних робіт у рамках тематичного плану УкрНДІЛГА по темі № 11 «Дослідити ріст і розвиток лісових культур, створених садивним матеріалом із закритою кореневою системою та розробити рекомендації щодо удосконалення технології їх створення».

Результати досліджень будуть у подальшому обов’язково враховані в «Рекомендаціях щодо удосконалення технології вирощування лісових культур із використанням садивного матеріалу із закритою кореневою системою».

Переглядів: 71 | Додав: logger